Implantacja w szablonie chirurgicznym

Kreatywność oparta o wiedzę i doświadczenie grupy międzynarodowych implantologów w dostępna w  Gabinecie Art Dental City.

Mając na względzie chęć wykonywania dla Państwa najlepiej jak to tylko możliwe wszystkich prac implanto-protetycznych oraz w trosce o Państwa dobro, bezpieczeństwo i maksymalny komfort w oparciu najnowsze zdobycze technologii i wiedzę czołowych światowych implantologów chcielibyśmy Państwa poinformować, że Nasz gabinet jest jednym z nielicznych w Polsce który wykonuje zabiegi wszczepiania implantów w „szablonie chirurgicznym „

Rozwój technologii obrazowania medycznego czyli tz. badanie tomograficzne oraz oprogramowania do planowania implantacji umożliwiają lekarzom zdobycie informacji o trójwymiarowej strukturze kostnej pacjenta. Ponadto, połączenie tych technologii z technologią CAD/CAM pozwala na wykonanie między innymi uzupełnień tymczasowych, indywidualnych łączników implantologicznych oraz właśnie szablonów chirurgicznych służących do precyzyjnego umieszczenia implantu w zaplanowanym przez lekarza miejscu w kości, wykluczając tym samym ewentualny błąd czynnika ludzkiego wynikający z mniej precyzyjnego implantowania z tz. wolnej ręki czyli jedynie pod kontrolą wzoru lekarza i w oparciu o jego doświadczenie.

Komputerowe projektowanie implantacji umożliwia zaplanowanie położenia wszczepu w tkance kostnej w optymalnym miejscu z uwagi na szerokość biologiczną wyroskta, gęstość kości oraz z uwzględnieniem ograniczeń struktur anatomicznych takich jak – kanał żuchwy w którym przebiega nerw i zatok szczękowych.

Szablon chirurgiczny jest torem do wprowadzenia wiertła bezpośrednio w miejsce zaplanowanego implantu. Szablony tworzone są w taki sposób, by perfekcyjnie pasowały do pola zabiegowego. Umożliwiają przeniesienie całego układu zaplanowanych implantów wraz z ich parametrami takimi jak szerokość, kąt oraz głębokość wprowadzenia do jamy ustnej . Każdy szablon jest projektowany i wykonany indywidualnie dla każdego pacjenta. Dzięki czemu jest stabilny i niepowtarzalny.

Szablony chirurgiczne są to matryce, które pozwalają przekształcić projekt  w rzeczywistość, przekładając plan zabiegu implantologicznego z komputera bezpośrednio do jamy ustnej pacjenta.

Nasz gabinet swoją kreatywność we wprowadzaniu najlepszych rozwiązań dla Naszych pacjentów opiera o doświadczeniu jednostek badawczych między innymi z Frankfurtu (Niemcy ) czy też Bazyla ( Szwajcaria ). Naszym głównym wiodącym systemem implantologicznym jest Szwajcarski system Straumann. Niekwestionowany lider w dziedzinie implantologii z 60 letnim doświadczeniem badawczym.

Nasi lekarze cyklicznie biorą udział w spotkaniach ITI ( Internaciolal Team for Implantology ) by móc zaproponować Państwu nowoczesne metody leczenia oparte na międzynarodowych standardach, wiedzy i dościadczeniu.

Nadejście ery tomografii komputerowej oraz zastosowanie szablonów chirurgicznych pozwalają na bardzo daleko idące usprawnienia w dokładności, szybkości oraz ograniczeniu błędów mogących pojawić się w procesie leczenia. Przynosi to niekwestionowane korzyści dla pacjentów. Wykorzystanie specjalistycznego oprogramowania do planowania leczenia,  daje specjalistom szansę osiągnięcia zamierzonych rezultatów a pacjentowi pewność zabiegu oraz przewidywalność leczenia zgodnego z oczekiwaniami.

Serdecznie Państwa zapraszamy na konsultacje na których szczegółowo opowiemy o opisanej metodzie oraz pokażemy, że nowoczesne leczenie nie musi zawsze opierać się na bardzo kosztownych rozwiązaniach. Koszy jakie są związane ze stworzeniem dla Państwa szablonu chirurgicznego w Naszym gabinecie względem tych nielicznych miejsc w Polsce które mogą zaproponować Państwu leczenie w szablonie są naprawdę 50% niższe niż gdziekolwiek indziej.Dlaczego ? Ponieważ nie musimy wysyłać ani projektów (potrafimy je sami na bazie odpowiedniego oprogramowania stworzyć ) ani zlecać wydruków szablonów do zagranicznych laboratoriów ( wypracowaliśmy z Warszawskim laboratorium protetycznym możliwość wydruku szablonu w ciągu 48 h ) .

Mamy nadzieje, że Nasze starania w oferowaniu Państwu nowoczesnych a zarazem przystępnych finansowo metod leczenia zaowocuje spotkaniem na którym będziecie Państwo mogli się przekonać, że powyższy opis to nie jedynie słowa ale możliwość spełnienia Państwa oczekiwań w postaci pięknego uśmiechu.