Protezy na implantach

Całkowite bezzębie to nie tylko problem estetyczny, ale również zaburzenie swobodnego funkcjonowania przez brak możliwości spożywania posiłków. Oprócz miażdżenia i przeżuwania pokarmu zęby pełnią istotną rolę w procesie mowy, odpowiadając wraz z językiem i ustami za prawidłową wymowę głosek. Używanie ich z uwagi na specyfikę tego uzupełnienia często również zmusza pacjentów do stosowania kleju do ich mocowania co jest zarówno uciążliwe jak i krępujące.

Z uwagi na wszystkie te niedogodności w światowych trendach mówi się o potrzebie unieruchomienia proteaz po poprzez wykorzystanie implantów.

Nowoczesne rozwiązanie z wykorzystaniem protezy opiera się na wszczepieniu pacjentowi w zależności o potrzeb 2-4 implantów. Dzięki takiej ilości jest ona nie tylko wygodna i estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna.

Takie rozwiązanie pozwala na:

  • Szybką poprawę jakości życia osób z bezzębiem
  • Jest to najtańsze rozwiązanie z zakresie uzupełnieniach na implantach
  • Zahamowanie zaniku kości poprzez wyeliminowanie protezy osiadającej
  • Utrzymanie gęstości kości szczęki pozwala utrzymać młody profil twarzy
  • Zabieg o dużej dostępności dzięki wyeliminowaniu większości przeciwwskazań ( w tej chwili nawet osoby po terapiach antynowotworowych mogą wszczepiać implanty).

Wszczepienie już 2 implantów w żuchwie i 4 w szczęce górnej powoduje poprawę komfortu żucia i pewności utrzymania protez na swoim miejscu.

  • Protezę wspartą i mocowaną na implantach (za pomocą zatrzasków) lub przykręcaną do implantów na stałe zakłada się po zakończeniu procesu osteointegracji, czyli wygojeniu dziąseł i całego przyzębia po wszczepieniu 2-4 implantów.
  • Proteza na zatrzaskach może być zdejmowana w każdym momencie.
  • Utrzymanie higieny protezy opartej na implantach jest łatwe, wystarczy szczotkowanie i regularne wizyty kontrolne u stomatologa.

Pamiętać jednak należy, że to lekarz prowadzący leczenie w oparciu o diagnostykę zawsze podejmuje ostateczną decyzje o liczbie implantów, aby efekt leczenia był prawidłowy.

Tylko Ty i Twój lekarz będzie wiedział, że piękny uśmiech zawdzięczasz implantom 🙂

PROMOCJA NA PROTEZY NA IMPLANTACH

CENA CZĘŚCI CHIRURGICZNEJ NA IMPLANTACH W SYSTEMIE CWM

NA 2 IMPLANTACH 4 000 ZŁ

NA 4 IMPLANTACH 8 000 ZŁ

CENA CZĘŚCI PROTETYCZNEJ NA IMPLANTACH

PROTEZA NA MOCOWANA NA 2 IMPLANTACH – 4 500 ZŁ

PROTEZA NA MOCOWANA NA 4 IMPLANTACH – 6 500 ZŁ

KOMPLETNY KOSZT UZUPEŁNIENIA BEZZĘBIA

CAŁOŚĆ PROTEZA I 2 IMPLANTY – 8 500 ZŁ

CAŁOŚĆ PROTEZA NA 4 IMPLANTACH – 14 500 ZŁ